Iniciem una nova temporada d’activitats de mar!  

A mitjans de març, vam dona el “tret de sortida” a una nova temporada d’activitats de mar. Ja està en marxa, un any més, el nostre centre d’aventura ROCROI-Vilanova, amb un ampli programa de propostes esportives d’aigua. Oferim tot tipus d’esports nàutics entre els quals destaquem el kaiak, el catamarà, la vela, el paddle surf o el windsurf, entre altres. I no només disposem de lloguer d’embarcacions, sino que també oferim activitats dirigides, cursos o campus d’estiu.

base vilanova  copy

Aquest any, os volem destacar una gran novetat. Podreu gaudir d’una nova activitat, molt divertida i original, una aposta per la unió del grup: el ‘BIG SUP´. Si l’any passat es va posar de moda el paddle surf, l’Stand-up-paddle XXL és el que es porta enguany! Es tracta d’una manera fantàstica de compartir la nostra passió pel rem. El ‘big SUP’ són taules de gairebé 6 metres de llarg en las que reman un màxim de unes 8 persons (5 a cada banda). És tot un repte per a l’esport en equip, ja que els participants han d’aconseguir una excel·lent coordinació per poder navegar a bon ritme. Amb aquesta nova activitat es treballa l’equilibri, la força i la solidaritat. 

2016-06-06 big SUP-monitors OK-13 copy

Gaudeix d’un entorn inigualable en el nostre centre nàutic. Està obert tots els dies fins a les 7 de la tarda, i està ubicat un un lloc estratègic, a mig camí entre Barcelona i Tarragona, just al port esportiu de Vilanova i la Geltrú. En aquesta zona, davant del mar, disposem d’un centre d’activitats perfectament equipat, amb vestuaris i dutxes. A tocar de la base, també tenim d’un parking privat amb capacitat per a 100 vehicles on podreu aparcar sense problemes. A més, som test center de Rotomod i Boardworks, així que podreu estar al dia i provar les darreres novetats d’aquests fabricants.

No t’ho pensis més i vine a viure el mar amb nosaltres, i, per què no? Vine amb la teua família o amics a gaudir del Paddle surf de gran format!